Houba 11

Jak přeložit spojení ex-cousin-in-law?

Který rodinný příslušník by se mohl skrývat za tímto souslovím?

Nejlepší odpověď
Alesh

cousin = bratranec nebo sestřenice
in law = „ze zákona“ a je to vlastně osoba, kterou člověk vyženil nebo vyvdat, asi jsem to popsal blbě, lepší bude příklad: mother in law = „matka ze zákona“ = tchýně
ex = bývalý/bývalá
Čili podtrženo, sečteno:
ex-cousin-in-law = bratranec/ses­třenice mé/mého exmanželky/ex­manžela

lejdy.můn

Bývalá manželka tvého bratrance, příp. bývalý manžel tvé sestřenice.
Jestli se pletu, prosím odstřelit bez milosti. 😉