huxa

Jak přeložit „síla mládí“?

Napadlo mě „power of young“, nicméně je to hodně krkolomné a nedokážu si představit, že bych to někdy řekl.

Nejlepší odpověď
quentos

Aleshova první verze „power of youth“ je dobře určitě; s tím předsazováním genitivu před nominativ opatrně, do toho bych se moc nehrnul, nejde to totiž vždy.
Do Huxovy verze když prdneme člen – „power of THE young“, tak to bude taky dobře, jen s mírně posunutým významem – „síla mladých“ (čímž je myšleno všech mladých lidí jako masy, skupiny).

Další odpovědi
Alesh

Když už tak: power of youth. Asi by šlo i něco jako youth power.

Cenobita

Pokud jde o překlad smyslu a ne doslovný překlad, tak např. kapela Nirvána měla písničku: Smells Like Teen Spirit (… být cítit duchem mládí …) tedy :

Power of Teen Spirit
nebo
Power Teen Spirit

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sme­lls_Like_Teen_Spi­rit