osamělývlk

Jak přeložit „be acted upon“?

Nevěděl by někdo, jak přeložit tohle slovní spojení? Hledala jsem to všude – na internetu i v normálním slovníku, nemůžu to nikde najít. Díky za odpovědi.
Doplňuji:
Děkuji moc za odpovědi. A když je tam „be acted upon BY SOMEBODY“ změní se to nějak? Nenapadlo mě to tam dodat. ☹

Nejlepší odpověď
quentos

holt, prázdniny skončily, musel jsem brzo do práce a tím pádem i včera brzo spát ;{)> pusinka je nejblíž – jde o trpný rod od „postupovat podle (něčeho)“, „jednat podle (něčeho)“, „jednat v souladu s“. Srv. http://cs.bab­.la/slovnik/an­glicky-cesky/act-upon
Doplňuji:
v tom případě jde o klasicky úředně šroubovaný trpný rod – něco je konáno někým podle něčeho / v souladu s něčím

Další odpovědi
pusinka50

jednat podle.....něčeho… – act upon a statute = jednat podle zákona

bolak

být vyhověno…

bolak

no, jedno slovo navíc nic moc nezmění :) aspoˇdvě tři věty okolo dát nemůžeš, aby se dal vyčíst kontext?

pusinka50

quentos už asi spinká:-) napiš celou větu, my přihodíme názor:-)

bolak

radši nahoď celou větu, třeba tenhle výraz nebude přesně sedět..