Avatar uživatele
M.a.j.k.e.e.

Jak překonat tento problém?

Ahoj,
nevím, co s tím a prosím o radu. Jde o to, že kolikrát bych chtěl v pozdějších večerních hodinách vyrazit s kamarády/kami někam za zábavou nebo do společnosti. Jenomže, přestože už jsem dospělý, mě má mamka asi pořád za malého chlapce. Ano, je v pořádku, že o mě má strach, ale já nemám až takovou volnost, jakou bych si přál. Tím myslím jít bez zábran v pátek a o víkendu večer ven a vrátit se v pořádku domů třeba až k ránu. Věděla by, kde a s kým jsem, ale přesto se bojím večer vycházet, protože prostě se bojím reakce. Co s tím? Mám s mamkou promluvit, aby mi věnovala více volnosti apod., či se prostě odebrat, doma zanechat lístek, nebo to sdělit, a jít? U druhé možnosti se právě bojím oné reakce. Prosím, poraďte, nevím už jak s tím mám naložit.
Moc děkuju.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3790 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hamon

Jestliže jsi dospělý a chceš o sobě rozhodovat, osamostatni se – najdi si zaměstnání a přestěhuj se do vlastního.
Dokud bydlíš u rodičů, je slusšné podřídit se jim.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
HonzikPernik

Pokud je Vám více jak 18 let, tak není co řešit, můžete si odejít kdykoliv a nikomu nic neříkat, zodpovídáte za sebe jen a jen vy, ani ze zákona Vám Policie České Republiky už nemůže nic říct, alkohol také pít můžete i kouřit. Nikdo Vám to nemůže zakázat můžete si dělat co chcete! Takže nebrat ohledy na nějakou svojí maminku, ale postavit se na své nohy rovnou z postele ven.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

HonzikPernik se mýlí:
Jste-li z nějakého důvodu na mamince závislý
(bydlíte u ní, stará se o Vás), musíte se řídit jejími pravidly.

Jediné dvě cesty jsou dohoda s maminkou
nebo se odstěhovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Jste dospělý, tudíž zodpovědný sám za sebe. Zanechání lístku asi není ta správná volba. Zkuste si s maminkou promluvit, pokud Vám věří, tak jistě Vám nechá volnost. Bez jejího vědomí raději nic nezkoušejte, možná by Vám přestala věřit. Domluvte si třeba, že ji zavoláte, že je vše o.k. a nemusí mít obavy. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek