Capik166

Jak překonat „strach“ z potopení nosu?

Už od mala mi vadí potopený nos ve vodě. Sice sem se už párktát odhodlal a potopil se mírně bez zacpání, ale bylo mi to nepříjemný. Moc rád bych se toho zbavil, protože samotný plavání se mi líbí a je to dobré pro svaly..

Nemáte někdo tipy, tak se toho zbavit? Jak to trénovat atp.?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Existují kolíčky – zeptej se akvabel.

Další odpovědi
Alesh

Já měl blbý pocit z vydechování pod vodou. Tohodle se zbavíš jen tréninkem, prostě choď pravidelně plavat, nejen v létě, ale i jindy do bazénu, stačí cca 1× týdně a uvidíš, jak se cca do půl roku vytrénuješ, co se týče těhle věcí. Prostě si tu vodu musíš „osahat“, ono to pak přijde prakticky samo. P. S. Vlastní zkušenost.

terry

Buď skřipec, mají ho ve ve vodáckých potřebách.
Nebo zkoušej vyfukovat vzduch nosem. Vzduch proudící ven neumožní vbiknutí vody do nosu.
Postupně múžeš pouštět vzduch méně a méně a méně až vůbec 🙂.

Lucijej

Michal má prvadu, existuje kolíček na nos, který brání vniknutí vody do nosu. Mají ho běžně v obchodech se sportovním vybavení a stojí do třiceti korun. Takže zkus se nejdříve potápět s ním a když si na to zvykneš, tak pak můžeš zkoušet se potápět bez.

Zdroj: http://www.spor­tnanetu.cz/ko­licek-na-nos-shrimp/

není možná

Odpověď vhodná ke smazání: Ucpaný nos třeba při rýmě vyplachuj vodou. Nasaj vodu nosem, následně vyfoukni ven. To je finta dědečků a pradědečků. Když se tohoto pročišťování nebojíš, jsi za vodou a není co dalšího trénovat.

anonym

uvědom si, že to je jiná hustota. Je to taky o tom, že vlézt do jiné atmosféry (hustší, řídší) znamená chovat se jinak
Doplňuji:
hory řidší a voda hustší