Pokročilý

Jak překonat "strach" z potopení nosu?

Už od mala mi vadí potopený nos ve vodě. Sice sem se už párktát odhodlal a potopil se mírně bez zacpání, ale bylo mi to nepříjemný. Moc rád bych se toho zbavil, protože samotný plavání se mi líbí a je to dobré pro svaly..

Nemáte někdo tipy, tak se toho zbavit? Jak to trénovat atp.?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Existují kolíčky - zeptej se akvabel.

Další odpovědi:

Zlatý

Já měl blbý pocit z vydechování pod vodou. Tohodle se zbavíš jen tréninkem, prostě choď pravidelně plavat, nejen v létě, ale i jindy do bazénu, stačí cca 1x týdně a uvidíš, jak se cca do půl roku vytrénuješ, co se týče těhle věcí. Prostě si tu vodu musíš "osahat", ono to pak přijde prakticky samo. P. S. Vlastní zkušenost.

Zlatý

Buď skřipec, mají ho ve ve vodáckých potřebách.
Nebo zkoušej vyfukovat vzduch nosem. Vzduch proudící ven neumožní vbiknutí vody do nosu.
Postupně múžeš pouštět vzduch méně a méně a méně až vůbec :-).

Zlatý

Michal má prvadu, existuje kolíček na nos, který brání vniknutí vody do nosu. Mají ho běžně v obchodech se sportovním vybavení a stojí do třiceti korun. Takže zkus se nejdříve potápět s ním a když si na to zvykneš, tak pak můžeš zkoušet se potápět bez.

Zdroj: http://www.sportnanetu.cz/koli cek-na-nos-shrimp/

Odpověď vhodná ke smazání: Ucpaný nos třeba při rýmě vyplachuj vodou. Nasaj vodu nosem, následně vyfoukni ven. To je finta dědečků a pradědečků. Když se tohoto pročišťování nebojíš, jsi za vodou a není co dalšího trénovat.

uvědom si, že to je jiná hustota. Je to taky o tom, že vlézt do jiné atmosféry (hustší, řídší) znamená chovat se jinak
Doplňuji:
hory řidší a voda hustší

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.