Jak překonat strach z očkování (a odběru krve)?

Mám veliký problém s očkováním a odběrem krve. Už dlouhou dobu před "zákrokem" (klidně měsíc až dva) jsem nervózní a vystrašená, ačkoli vím, že to nebolí. Při samotném pomyšlení na očkování se mi dělá zle. Nevíte někdo, jak alespoň částečně překonat tento strach?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Tahle fobie má dokonce i název, bylo by dobré zavolat, nebo dojít předem k doktorce a poprosit jí, jestli by to nešlo udělat tak, že by tě vzala přednostně, nebo teda přesně ve stanovený čas, aby ses nemusela nervovat ještě v čekárně. Vysvětli doktorce, jaký máš problém, ona to pochopí a bude podle toho jednat, pokud se s ní teda dá normálně domluvit. Já mám to samé se zubařem, jak si sednu do čekárny, hned svolávám v duchu všechny andělíčky, ať mi příjdou na pomoc. Nejhroznější pro mě je, když vidím, jak si tam připravuje ty svoje kramrcajky, z toho jsem úplně hotová, tu část nemám ráda, ale potom, když mě našteluje do horizontální polohy...děj se vůle boží :-D To se nedá nic dělat. Taky se říká, že ten strach by se neměl potlačovat a klidně si zařvat, ale už asi nejsi malá, abys v ordinaci ječela, to neee

Další odpovědi:

Zlatý

Nehledej odpověď u laiků, lépe poradí odborník, třeba psycholog.
Více ve zdroji

Zdroj: www.kafe.cz/chci-byt-zdrava/ne moci-tela/jak-prekonat-strach- z-doktoru-4341.aspx

Stříbrný

Řekni při objednávání sestřičce, aby ti zavolala třeba den před očkováním, že si najdeš čas.

Zlatý

Chceš chlácholit. To umí nejlépe maminka.
Nebo ji na to nepotřebujšeš ? Tak zavři oči a nedívej se na to.
Doplňuji:
Tak to zkus podle rady u odborníka. Uvidíš co ti řekne, pokud ti vůbec něco řekne.

Pokročilý

Zkus Modrou linku, měl by fungovat i chat:
http://gitt.us/…
https://chat.modralinka.cz/
nebo zkus poradnu tady:
http://poradny.doktorka.cz/…

Stříbrný

Většinou jsem zažil, že větší strašpytlové byli chlapi jako hora. A byl jsem i svědkem, že se svalili při odběru jako špalek. Ženy jsou v této oblasti daleko odolnější.
Ale doporučuji, tak jak radí třeba "Samba". Slušně se domluvit s lékařem a časem se strach překoná. Jde o to si zvyknout, že se nic hrozného neděje a že jsou daleko nepříjemnější a horší věci v životě.

Pokročilý

Já se braní krve taky bojím a docela mě vadí takové ty plastové náplasti vem si svoji a rychle si ji odelej a bez si na nákupy nebo na zmrku!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.