Havr

Jak překonat strach z očkování (a odběru krve)?

Mám veliký problém s očkováním a odběrem krve. Už dlouhou dobu před „zákrokem“ (klidně měsíc až dva) jsem nervózní a vystrašená, ačkoli vím, že to nebolí. Při samotném pomyšlení na očkování se mi dělá zle. Nevíte někdo, jak alespoň částečně překonat tento strach?

Nejlepší odpověď
anonym

Tahle fobie má dokonce i název, bylo by dobré zavolat, nebo dojít předem k doktorce a poprosit jí, jestli by to nešlo udělat tak, že by tě vzala přednostně, nebo teda přesně ve stanovený čas, aby ses nemusela nervovat ještě v čekárně. Vysvětli doktorce, jaký máš problém, ona to pochopí a bude podle toho jednat, pokud se s ní teda dá normálně domluvit. Já mám to samé se zubařem, jak si sednu do čekárny, hned svolávám v duchu všechny andělíčky, ať mi příjdou na pomoc. Nejhroznější pro mě je, když vidím, jak si tam připravuje ty svoje kramrcajky, z toho jsem úplně hotová, tu část nemám ráda, ale potom, když mě našteluje do horizontální polohy…děj se vůle boží 😁 To se nedá nic dělat. Taky se říká, že ten strach by se neměl potlačovat a klidně si zařvat, ale už asi nejsi malá, abys v ordinaci ječela, to neee

Další odpovědi
www

Nehledej odpověď u laiků, lépe poradí odborník, třeba psycholog.
Více ve zdroji

Zdroj: www.kafe.cz/chci-byt-zdrava/nemoci-tela/jak-prekonat-strach-z-doktoru-4341.aspx

huxa

Řekni při objednávání sestřičce, aby ti zavolala třeba den před očkováním, že si najdeš čas.

mosoj

Chceš chlácholit. To umí nejlépe maminka.
Nebo ji na to nepotřebujšeš ? Tak zavři oči a nedívej se na to.
Doplňuji:
Tak to zkus podle rady u odborníka. Uvidíš co ti řekne, pokud ti vůbec něco řekne.

vertigo

Zkus Modrou linku, měl by fungovat i chat:
http://gitt.us/985245
https://chat.mo­dralinka.cz/
nebo zkus poradnu tady:
http://poradny­.doktorka.cz/psycho­logicka/

suaeda

Většinou jsem zažil, že větší strašpytlové byli chlapi jako hora. A byl jsem i svědkem, že se svalili při odběru jako špalek. Ženy jsou v této oblasti daleko odolnější.
Ale doporučuji, tak jak radí třeba „Samba“. Slušně se domluvit s lékařem a časem se strach překoná. Jde o to si zvyknout, že se nic hrozného neděje a že jsou daleko nepříjemnější a horší věci v životě.

STUDENTKAEVA

Já se braní krve taky bojím a docela mě vadí takové ty plastové náplasti vem si svoji a rychle si ji odelej a bez si na nákupy nebo na zmrku!!