Jak překonat pud sebezáchovy?

Nejlepší odpověď
marci1

Pud sebezáchovy je nejsilnějším a nejpřirozenějším lidským pudem, proč bychom ho chtěli „překonat“ ? ☹
Cestou sebezáchovy se naprosto přirozeně ubírá každý z nás, aniž si uvědomuje, že se podřizuje prvotnímu principu veškeré existence.
Tento princip je rozčleněn do mnoha sebezáchovných procesů. Stále a všude jde pouze o jejich respektování a využití. Na tomto jednoduchém základě je závislá kvalita zdravotního stavu, partnerských a rodinných vztahů stejně jako stavu celé společnosti.
Sebezáchovné mechanizmy se vytvářejí a stabilizují po celé generace. Umíme je využít nebo je necitlivě ignorujeme a oslabujeme?
Někteří lidé pochopili podstatu, smysl a možnosti sebezáchovných mechanizmů už dávno. Například léčitelé nebo někteří úspěšní lidé. Převážná většina ostatních nevědomě nebo vědomě ignoruje i ty nejzákladnější zákonitosti.

Další odpovědi
www

Zcela překonat nelze, pouze dovednostmi, znalostmi ap. lze posouvat pomyslnou hranici.
Drogy a jiná pomáhátka nedoporučuji.
Doplňuji:
Jsou ale tvorové, kteří tento pojem v určitých momentech jakoby neznají (sociální hmyz atd.), nebo jedinci téměř bez pudu sebezáchovy v mimořádných situacích, obětují se zkrátka dobrovolně ve jménu něčeho. Na to se ale neptáš.

Krteczek

K tomu je potřeba velký chtíč a odhodlání.

Nuk nuk

Pud sebezáchovy bych nepřekonávala, od toho je to pud. Něco jiného je překovánvání strachu nebo fóbií.