postcd

Jak předejít u jízdního kola vzniku osmičky na ráfku zadního kola?

počítám, že může být potřeba jednou za čas dotáhnout výplet? jak často? Jak lze svépomocí bez spec. vybavení ráfek dorovnat aby ráfek nebyl zprohybaný?

Odpovědi
gecco

  1. kvalitní špice
  2. pružný výplet (myslím, že tobě už jsem psal, ať si necháš kola vyplést přes 4 dráty), utáhnout dostatečně ´natvrdo´
  3. „jak často“ – podle toho, jak a kde jezdíš (a kolik vážíš) – někomu stačí jednou za sezonu, někdo centruje po 50 km
  4. na centrování nepotřebuješ žádné speciální vybavení (i když centrovací vidlice se hodí) – stačí centrklíč a trpělivost
  5. ráfek zprohýbáš nevhodným výpletem, rázy a přetěžováním

honza19hk

základem je kvalitní výplet a ráfek.Taky záleží na stylu jízdy ,pokud je to co zatáčka to šmejr tak pak doporučuji remerx 48 drátů 2.5mm silných. a 4 ložisková nába k tomu.