Pudlík

Jak předejít nemoci v Egyptě?

Neznáte nějaký způsob, jak se vyhnout takzvané Egyptské kledbě (střevní potížě)v Egyptě na dovolené?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nejjednodušeji a nejlevněji: NEJEZDIT tam 🙂

Vzít si s sebou dostatek léků – pozor na celní předpisy
Nechat se naočkovat – poradí tvoje praktická lékař/ka

Jíst jen dobře tepelně zpracované jídlo
Nepít vodu z místního vodovodu – ani nápoje s ledem z místní vody – Pít jen balenou vodu co nestála na sluníčku

Ono taky je problém s vnitřním biometabolismem. Protože jsi v jiném prostředí, je tam jiný vzduch, jídlo je jiné a každý organismus se rychle nepřizpůsobí.

Další odpovědi
hanulka11

Hlavně jako všude – nejen v Egyptě – pít JEN balenou vodu a nepít nápoje s ledem – nevíš z jaké vody je led dělaný – a doporučuje se nepít v těch vedrech ledové nápoje protože střeva to špatně snášejí- organismus je přehřátý – tak s tím opatrně .Také si dávej pozor na jídlo na ulici i když je lákavé a ovoce si omývej balenou vodou a co jde oloupej slupku. . Před odjezdem zajdi do lékárny a nech si poradit – nějaký lék pro případné potíže – ten si vezmi s sebou. Každé tělo reaguje jinak – třeba tě nic při dodržování rad nepotká .
Doplňuji:
Jasně a na vypálení "červa pálenku " a každý den preventivně panáčka

sevos

Slivovičku s sebou.

dudu

Před čtrnácty dny jsme se vrátili z Hurghady. Jednoznačně platí všechny rady uvedené zde kolegy, ale:

  • problém nespočívá v biologické závadnosti vody, nýbrž v jejím chemickém složení a často je to o náhodě či štěstí.
  • problémy mají i domorodci a to až pětkrát do roka
  • jeden z účastníků zájezdu byl v našem hotelu /vysoce kvalitním/ už celkem šestkrát a prohlašoval, že nad pomstou faraonou vítězí 4:2
  • asi dva dny trvající problémy měla manželka a den vnučka. Mně se nikdo nemstil, ovšem nevím zda díky odpovědné prevenci nebo včasnému nasazení léků.

Takže těžká rada. Moje matka v podobnýpch situacích laškovávala replikou, že nejlepší je červená lucerna, protože ta spolehlivě zastaví i rychlík…