Jak předejít angíně, když už máte pocit "bolení v krku"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

vykloktej si slanou vodou a dej si Priessnitzův obklad

Další odpovědi:

Zlatý

Snižte fyzickou aktivitu na minimum, buďte v klidu a teple, což se snadno řekne, ale hůře zařídí.
Co pomůže:
- horké čaje s medem a citrónem
- zvýšený přísun vit. C (např. Celaskon Long Effect)
- proti bolesti Paralen Plus tablety nebo ještě lépe Paralen Hot Drink, Coldrex Horký Nápoj Citron s medem (sáčky na přípravu horkého nápoje).
- desinfekční a bolest tišící pastilky (např. Müllerovy pastilky, Hexoral, Neo-angin, Orofar, Septisan, Strepsils)..něco z toho...
- dobrá jsou kloktadla, spreje k dezinfekci ústní dutiny, resp. krku s mírnými znecitlivujícími účinky (Stopangin)
atd. je toho mnoho, co pomůže... v lékárně vám rádi poradí... jde spíše o cenu a o to, zda už máte něco vyzkoušeno a zabírá vám to.
Já třeba nedám dopustit na Preventan Quatro.

Zlatý

V tomto případě si honem vezmu třeba Paralen Plus, nacpu se vitamíny, vycucám Strepsils nebo podobný přípravek a naliju do sebe čaj s medem. Zalezu do pelechu se slepicemi a ráno to bývá ok.

Pokročilý

Já používám Septofort od Walmarku. Cucavé tablety, které pomáhají i dobře chutnají.

Zdroj: www.walmark.eu/cz

Pokročilý

Osobně na léky nesázím,nevyhnutelná jsou jen antibiotika pokud je lékař naordinuje. citron , med, obklad na krk, nevystrkovat ani nohu z postele, válet se , spát, a pít , pít , pít ten čaj.Nesmíte dopustit aby Vám byla zima.Hodně se nabalit a potit.Za dva dny jsem v cajku a mám dost energie a ne tu nepříjemnou malátnost a slabost po nemoci. Citron umí zázraky !

Pokročilý

Já mám osvědčený již několik let a opravdu to funguje i u přátel - 2 acylpyriny, 1/2 litru horkého čaje s medem (může být i citron, ale já ho nemohu při užívání acylpyrinu na žaludek)tepláková souprava teplejší, teplé ponožky a zalezu pod peřinu hned jak je mi zle, převlíkám se do suchého a toto praktikuji dva dny a věřte, pomáhá to.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.