Kemily

Jak přebarvit jízdní kolo?

Mé kolo je už staré, a tak rezavé, že nejde poznat jakou má původní barvu. Proto bych ho chtěla přebarvit. Jakou barvu mám použít??

Nejlepší odpověď
anonym

V domácích podmínkách je to děsná ´drbačka´ a pokud nejsi zkušená lakýrnice, pak s nejistým výsledkem…
😉
Doporučuju kolo doma jen odstrojit na holou kostru a vidlici (to musíš každopádně) a pak si ji nechat otryskat a přelakovat komaxitem na libovolnou barvu (podle RAL) – viz např. – http://www.dor­sport.cz/koma­xit .

Další odpovědi
mosoj

Nechat opískovat a nanést práškovou barvu. Pokud to budeš dělat sám , bude to jak od kolotoče.

zzzzz

Nejlepší bude, když ti s tím pomůže třeba taťka. Musíš první ošmirglovat rez, potom ho omýt, třeba jarem, vysušit, a pak můžeš použít barvu ve spreji. Koupíš ji třeba v OBI, nebo v barvy laky, tam ti poradí.

honza19hk

záleží kolik do toho chceš vrazit.nejlepší metoda je to nechat opískovat a dát na komaxit. Doma je s tím sraní. Musíš ho řádně očistit,odmastit a pak nastříkat bu´d kompresorem nebo barvou ve spreji.

Jinak nejlepší je ta vypalovací barva,je tvrdá a velmi odolnáNavíc máš jistotu že je všude stejná vrstva aje to udělané pořádně.

janv

Báli jsme se toho barvit kolo doma, ale nakonec se to docela povedlo 🙂
Výsledek je k vidění tady 🙂 https://picde­sign.cz/picli­fe/renovace-kola/