Jak přebarvit jízdní kolo?

Mé kolo je už staré, a tak rezavé, že nejde poznat jakou má původní barvu. Proto bych ho chtěla přebarvit. Jakou barvu mám použít??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

V domácích podmínkách je to děsná ´drbačka´ a pokud nejsi zkušená lakýrnice, pak s nejistým výsledkem...
;-)
Doporučuju kolo doma jen odstrojit na holou kostru a vidlici (to musíš každopádně) a pak si ji nechat otryskat a přelakovat komaxitem na libovolnou barvu (podle RAL) - viz např. - http://www.dorsport.cz/… .

Další odpovědi:

Zlatý

Nechat opískovat a nanést práškovou barvu. Pokud to budeš dělat sám , bude to jak od kolotoče.

Zlatý

Nejlepší bude, když ti s tím pomůže třeba taťka. Musíš první ošmirglovat rez, potom ho omýt, třeba jarem, vysušit, a pak můžeš použít barvu ve spreji. Koupíš ji třeba v OBI, nebo v barvy laky, tam ti poradí.

Bronzový

Tak především-barví se vlasy!!!kolo (respektive rám kola ) se stříká (spray,stř.pistole)nebo natře štětkou,popř válečkem ale vzhledem k prúřezu rámu spíše ne!Barvu pužijte jaká se líbí-odstín,a druh jaký Vám vyhovuje a jak ji budete nanášet!!!
Před cca 20 roku když jsem si stavěl na základě rámu staré "esky?" nové,tak jsem původní ,také odřený rám a místy se rzí, obrousil na kov,vzal klasicky,suříková základní,celý rám, a pak,bo jsem chtěl jednobarevné,stříknul stříbrným sprejem asi 3 vrstvy,bez vrchního laku.Předchozí totéž-na kov,pak základovka a na to černá barva štětcem přiměřené velikosti + části ( kus u osy šlapadel,vrch pod sedlem a tr. uložení řídítek a vidlice bylo kontrastní k černé (původně žluté)po nějaké době jsem přetřel černě.
Doplňuji:
Ovšem záleží jak je jeden "puntičkář" někomu by stačilo očistit od rzi (ocelový kartáč,popř smirkový papír) a stříknout sprejem,a jen vyloženě špatná místa,někdo by šel dál a celé vzal hadrem namočeným v benzínu (odmaštění) někdo jak jsem napsal (nepsal jsem poté odmaštění a otření od prachu!!!) a někdo si to nechá stříknou profíkem!!!

Stříbrný

záleží kolik do toho chceš vrazit.nejlepší metoda je to nechat opískovat a dát na komaxit. Doma je s tím sraní. Musíš ho řádně očistit,odmastit a pak nastříkat bu´d kompresorem nebo barvou ve spreji.

Jinak nejlepší je ta vypalovací barva,je tvrdá a velmi odolnáNavíc máš jistotu že je všude stejná vrstva aje to udělané pořádně.

Diskuze k otázce

janv

Báli jsme se toho barvit kolo doma, ale nakonec se to docela povedlo :-)
Výsledek je k vidění tady :-) https://picdesign.cz/…

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.