Dismas

Jak pravil Zarathustra?

Nejlepší odpověď
annas

Tak pravil Z. je dílo od F. Nietzscheho, který „vystupoval“ jako nový Zarathustra. Z. byl starověký perský prorok a hlasatel morálky. Byla to sporná postava v perském náboženství. Žil v 6. či 7. st. p. n. l.

Jak pravil? Zabýval se věčným opakování stejného, teorie návratu, podobenství o smrti Boha a proroctvím. Morálka – pravdivost je nejvyšší ctnost, jejímž opakem je zbabělost. Důležité je pro člověka sebeovládání, jeho vzdělávání, usměrňování, překonání překážek.

Jeho myšlenky převzal N. a uvědomil si, že nemůže být zodpovědný za vše ve světa bez Boha, zodpovědný za vše živé. Proto jeho duševní choroba byla možná únikem od této skutečnosti.

„Běda, přiveď mě k šílenství …Tím, že jsem mimo zákon, jsem nejvyvrženější z vyvržených.“ Napsal Nietzsche v díle Tak pravil Z.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Thus_Spoke_Za­rathustra
Kolektiv autorů. Úvod do světa idejí.

Další odpovědi
Alesh

Tak.

Drap

Tak jak to napsal Nietzsche.

xxx3

tak jak Richard Strauss později zapsal. Páááááááááááá páááááááááá páááááááááááááá papáááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááá
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=IFPwm0e_K98