Marunka2

Jak prát ručníky, aby byly po usušení jemné?

Zkoušela jsem s aviváží, i bez; žehlit i nežehlit; větší teplota při praní i nižší… Ale nějak pořád nevím, jak ručníky prát, aby byly jemné jako při koupi. Máte někdo dobrou zkušenost? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Hodně záleží na materiálu. Při nákupu se zdá jak jsou nadýchané ,ale pokud je tam malá příměs umělého vlákna je konec. Nejlepší jsou z bambusových vlákem jsou neskutečně jemné .
Dříve byly pravé bavlněné froťáky .
Dnes píší bavlna na všechno i když to 100% bavlna není

Další odpovědi
tom004

Tak jemné jako při koupi,už asi nikdy nebudou. Jsou napuštěny spec. přípravkem,který zajistí i dlouhodobé,skla­dování. Proto je dobré před prvním použitím výrobky vyprat, a někteří výrobci to mají i na visačkách. Žena pere ručníky a podobné výrobky v mýdlovém prášku a při máchání použije nepatrné množství aviváže.

lola

Přesně na tohle jsem se ptala asi před 14 ti dny. Odpovědi tady ještě určitě někde najdeš. Stejnak jsou pořád tvrdé.

Já...

Zkus použít „UNIVERZÁLNÍ“ prací prostředek a „UNIVERZÁLNÍ“ aviváž…
To by bylo, aby to s „UNIVERZÁLNÍM“ ručníkem nefungovalo…

elektrikář

Pokud nezmněknou ani po máchání v aviváži koupil bych jiné záleží na materiálu zřejmně šetří i z tou bavlnou a přidávají do nich vizkozu.Ta je ze dřeva tak se nediv.