dmatejek777

Jak pracují zpravodajské servery v noci?

To je někdo pořád v redakci? Např. když se zprávy přidávají ve 23 a pak ve 3 nebo 4 hodiny ráno.

Nejlepší odpověď
Alesh

Víš, co to je internet? 🙂

Tak předně takových zpráv není mnoho. Pak nepochybně spousta redaktorů má volnou pracovní dobu, tak někdo z nich třeba tu a tam dělá v noci apod.

Další odpovědi

V redakčním systému se nastaví čas publikování, takže redaktoři si napíšou články dopředu a pak jen nastaví čas kdy se to má publikovat. Pokud jde o články týkající se něčeho aktuálního (většinou katastrofy) tak holt redaktoři dělají přes noc aby měli co nejaktuálnější článek co nejrychleji.

arygnoc

veľké spravodajské agentúry (napr. národné, ako je je hoci ČTK) pracujú non-stop, ale tie väčšinou správy iba spracovávajú – nemajú vlastných spravodajov (väčšinou).

dnes je svet prepojený nie iba internetom, telefónmi, twitterom a pod., ale väčšina komerčných agentúr (napr CNN, BBC, …) má v teréne spravodajov po celom svete vo všetkých časových pásmach, ktorí potrebujú a ktorým je poskytovaná technická podpora z centrály non-stop.

a nie je to iba jeden človek, ale celé štáby.