mosoj

Jak pracuje soundaktor a proč ho v autě vůbec někdo potřebuje?

Nejlepší odpověď
fcoop

Dalo by se to označit za… vibrátor, protože to vytváří vibrace, které to přenáší do čelního skla a právě ty jsou v kabině slyšet. Posádka má i proto pocit, že vychází zepředu, od motoru – a zepředu to skutečně jde, jen ne od motoru, ale od skla, resp. od prostoru pod ním.

Soundaktor je umístěn pod plastovým krytem pod čelním sklem. Vedou k němu dva kabely, kterými řídící jednotka ovládá sílu vibrací, a tedy intenzitu zvuku v interiéru. V různých jízdních režimech je tento zvuk různě silný, což znamená, že si v módu Individual můžete nastavit jeho intenzitu.

http://www.au­toforum.cz/za­jimavosti/kde-se-bere-umely-zvuk-novych-skodovek-a-jak-se-ho-jednoduse-zbavit/

Proč se používá? No – je to v podstatě podfuk,který má jediný smysl – vzbuzuje pocit,že majitel má „nadupanou“ mašinu.

Jednoduše uvažující majitelé nadupance se pak cítí víc jako chlapi.

Jsme obklopeni různými udělátory,které vytvářejí zdání,že je něco lepší,než ve skutečnosti je.
Pravý opak „udělátorů“ je tzv. „kurvítko“.
To se zase postará o to,aby člověk kupoval stále nové a nové věci.
Říká se tomu „ekonomický růst“.

mosoj

No on ho vlastně nikdo nepotřebuje, ale hezky se to prodává !