sesednizkola

Jak pracuje ochranka v obchode?

Posledni dobou nerad chodim nakupovat, protoze obcas houkam u vychodu a nevim, cim to je. Opravdu ale jen obcas a vsichni vzdycky koukaj. Jak funguje ochranka treba u kamer? Vzdycky jsem nervozni treba sahnout do kapsy a prendat klice do zadni kapsy nebo vytahnout mobil, aby to nevypadalo, jako ze tam kradu. Muzou me treba za to, kdyz hodim klice z kapsy do tasky, prohledat? Nebo si zaznam hned pretoci, aby videli, co sem tam daval? Jak je to s mistnosti, kde zlodeje zmlatej? Kazdy rika neco jineho

Odpovědi
Lukáš Rusek

Buď hlavně klidnej, oni na té kameře poznají, co sis do té tašky dával, když si to přiblíží na té kameře, tak to uvidí a při nejhorším by tě prohledali a nemaj důkazy, že jsi to ukradl, když si to vyndaváš za kapsy, takže tě nemohou podezřívat.

Tw!st

Nikdo tě nezmlátí, to se vůbec nemusíš bát. Ty alarmy většinou pípají bez důvodně, taky se mi to jednou stalo a prostě jsem se poohlédl a šel dál, nikdo mě nezastavil.

Seznam.cz

Taky si pokaždé sesednu z kola, když při nákupu vytahuji z kapsy mobil ve kterém je hlídané zboží (kupi.cz). Nebo pro kapesník, to mám tendenci jít a omluvit se. Naproti tomu jsem byl svědkem, kdy zákazník upozornil pokladní, že ti dva mladíci odešli s flaškou. Ostraha čte slevové akce, jinak stojí na místech, odkud nevidí na dražší zboží – alkohol. Dal jsem Aholdu podnět k ohlídání, aby mě neobtěžovali u vchodu do obchodu žebráci. Po několika týdnech je situace podobná: před jedním Albertem už žebrák nestojí, před jiným odchodem už nestojí u dveří, ale 5 m naproti dveřím. Proč by ses měl cítit jako zloděj? Chápu, že oči kamer vzbuzují pocit viny. A to je náš úděl?

led

„Nebuďte nervozný, postavte sa mimo regál na dobre viditeľné miesto a vyberte si mobil, utíšte kľúče, skontrolujte peniaze a podobne…,
len, preboha nevkladajte nič do tašky!"tvrdí ochranka
Veľké oko vás nielen pozoruje, ale aj nahráva na záznam, takže, ak ste nevinný, žiadajte ukázať záznam.
Pokiaľ ochranka len stojí a pozerá (čumí do blba), buďte rád, že nezasahujú (nepracujú, ako si niektorí myslia), to znamená, že teoreticky v obchode vám nič nehrozí. Sú profesie, ochranka, hasiči, policajti, patrí medzi nich, ktoré tvrdia:
"Konajte tak, aby sme nemuseli pracovať. Buďte radi, ak ´nepracujeme´, to znamená, že je všetko v poriadku.“

Kulpix

Řeknu to slušně… ochranka u nás v obchodě s lidmi zachází úplně nelidsky. I když ti lidé nic nekradou a nedělají, ochranka si je ráda proklepne.