Avatar uživatele
helcaify1

Jak pracovat se sádrou?

Jak si fena otevírala dveře, uškrábla kus zdi. Mám doma sádru ale nevím jaké množství mám použít. A jak ji správně nanést? Vždy se mi na zdi udělají nějaké hrbolky a co pak s nimi? Chci si to opravit sama nebudu volat odborníky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, Damiana před 4053 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Se sádrou se pracuje hlavně rychle. Do misky, nebo kelímku ( používám od tuků ) nalít trochu vody a přisypávat sádru, dokud nemá správnou hustotu. Míchat nejlépe špachtlí, můžeš přidat trošku jemného písečku. Místo předem namočit, po zasádrování uhladit opatrně mokrým štětcem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Není jasno jak je hluboký a velký to opravovaný místo.Ale sádra není moc vhodná na opravy(max tak doura po hřebíku,hmoždince a pod),sádra jako podklad pod malbu není vhodná.Hlavně se se sádrou musí pracovat velmi rychle. Být vámi,tak zajdo do Obi nebo Bauhausu a koupím sádrovou omítku v pytlíku(jsou k dostání i malých 4kg baleních) a lze to nanášet až do 5 cm silné vrsty.Tvrdne mnohem pomalejš,takže budete mít možnost si s tím vyhrát a můžete to přemalovat např.Primalexem­.Zbytek si necháte na případné další opravy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

postup již sdělili kolegové a kolegyně, jen doplním pokud se Vám udělají hrbolky, ty obrousíte skelým papírem, nebo brusnou mřížkou…(zrni­tost 80)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek