Petrysovna

Jak pracovat s keramickou hlínou?

Zajímá mě vše od zhotovení výrobku,co se týká vyshnutí-jak dlouho nechat schnout a kde,zatížení výrobku,aby se nezkroutil.Za jak dlouho od zhotovení je nutno vypálit atd.. . Budu ráda za každou radu,grif.
Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
BarunkaR1

Dobrý den, věnuji se keramice snad již od šesti let, kdy mě taťka poprvé posadil k hrnčířskému kruhu.. 🙂 Rad i grifů je neuvěřitelné množství, zkuste se ptát 🙂
Ke schnutí výrobků.. No záleží, co tvoříte, pokud jsou to placky, desky..prostě něco placatého, tak to chce nechat raději déle a pomalu schnout, aby se předešlo kroucení. Ideální je třeba sklep, koupelna nebo tam, kde není moc velké sucho a je tam spíš chlad. Záleží na prostorách a podmínkách. Dříve jsem také zatěžovala ty mý obrázky, ale postupem času a praxe jsem to tak nějak přizpůsobila, že už nezatěžuji, taky to zatěžovalo mě 🙂 Nutno vypálit není nikdy, prostě až budete mít třeba plnou pec, tak to puste, ale nutnost do nějakého určitého časového limitu, ta není. Kdyby cokoli, tak se ozvěte, ráda poradím. Bára