kočičky love

Jak poznat že mám zlomenou ruku?

No můžu s ní hýbat ale trochu to bolí ☹

Nejlepší odpověď
Quimby

Achjo, co ti na to asi máme říct. Ikdybychom tady byli všichni doktoři, tak jen z popisu ti nic neřeknem, dojdi si k doktorovi, on te pošle na rentgen a uvidíš.
Ruku zafixuj a nezatěžuj ji. Nechci tě obvinovat, ale nevím jak moc „přeháníš“, takže to může být jen naražené nebo klidně i naštíplé, takže si prostě k tomu doktorovi zajdi a uvidíš, to je nejlepší a jednoduché řešení.

Další odpovědi
Dochy

Buď se zeptáš doktora, nebo si uděláš rentgen.

Pokud s ní můžeš hýbat a jen trochu to bolí, tak to spíš zlomené nebude, ale záleží i na místě a povaze zlomeniny…

Ženuška

Pravděpodobně to je od pádu, že? Standardně, když s může s rukou hýbat, bývá naražená. Problém je ale v tom, že do ní nevidíme. Může být i naštípnutá, případně se může v těch nejhorších případech jednat o ulomenou kůstku, kdy je nevyhnutelný operativní zákrok. Moc s tím nehýbejte a jděte k doktorovi.

Hodně zdraví a žádné nervy přeje
Redaktorka webu http://zenou.cz

huxa

V některých případech ani doktor z rentgenu nepozná zlomeninu, ovšem u takto velkých kostí by to poznat měl. Ovšem každopádně je nejlehčí variantou zajít k doktorovi, který ti buď nechá udělat dlahu a nebo jinak zafixuje.

marci1

Aby se vyloučila zlomenina, ruka se musí zrentgenovat.

Nevíteto?

Když jsem si v 8 letech zlomila ruku, tak to nebolelo trochu, ale příšerně a jakýkoli pohyb byl nesnesitelný, určitě jsem brečela a řvala a dost. A v noci jsem nemohla ani usnout jak to bolelo. (Druhý den jsme proto jeli k doktorovi). Takže, když si tím nejsi jistá, a bolí to jenom trochu nepřijde mi, že to je zlomený, ale já to nemůžu posoudit, nejsem doktorka…