Jak poznat že mám zlomenou ruku?

No můžu s ní hýbat ale trochu to bolí :-(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Achjo, co ti na to asi máme říct. Ikdybychom tady byli všichni doktoři, tak jen z popisu ti nic neřeknem, dojdi si k doktorovi, on te pošle na rentgen a uvidíš.
Ruku zafixuj a nezatěžuj ji. Nechci tě obvinovat, ale nevím jak moc "přeháníš", takže to může být jen naražené nebo klidně i naštíplé, takže si prostě k tomu doktorovi zajdi a uvidíš, to je nejlepší a jednoduché řešení.

Další odpovědi:

Stříbrný

Buď se zeptáš doktora, nebo si uděláš rentgen.

Pokud s ní můžeš hýbat a jen trochu to bolí, tak to spíš zlomené nebude, ale záleží i na místě a povaze zlomeniny...

Pravděpodobně to je od pádu, že? Standardně, když s může s rukou hýbat, bývá naražená. Problém je ale v tom, že do ní nevidíme. Může být i naštípnutá, případně se může v těch nejhorších případech jednat o ulomenou kůstku, kdy je nevyhnutelný operativní zákrok. Moc s tím nehýbejte a jděte k doktorovi.

Hodně zdraví a žádné nervy přeje
Redaktorka webu http://zenou.cz

Stříbrný

V některých případech ani doktor z rentgenu nepozná zlomeninu, ovšem u takto velkých kostí by to poznat měl. Ovšem každopádně je nejlehčí variantou zajít k doktorovi, který ti buď nechá udělat dlahu a nebo jinak zafixuje.

Zlatý

Aby se vyloučila zlomenina, ruka se musí zrentgenovat.

Bronzový

Když jsem si v 8 letech zlomila ruku, tak to nebolelo trochu, ale příšerně a jakýkoli pohyb byl nesnesitelný, určitě jsem brečela a řvala a dost. A v noci jsem nemohla ani usnout jak to bolelo. (Druhý den jsme proto jeli k doktorovi). Takže, když si tím nejsi jistá, a bolí to jenom trochu nepřijde mi, že to je zlomený, ale já to nemůžu posoudit, nejsem doktorka...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.