huxa

Jak poznat, že jsem dobrý šachista?

Před tím, než budu chtít jít někam na zápasy v šachách, musím se nějak ujistit, že nebudu o několik úrovní pod ostatními, ovšem jak?

Nejlepší odpověď
Alesh

Si s někým z nich zahraj někde doma. A když přijdeš rovnou do klubu, tak to taky ničemu nevadí, nepochybně uvítají každého, kdo to chce zkusit.

Další odpovědi
anonym

Můžeš zkusit nějaký program, ale jeho ´nastavení´ vůči třídám je stejně jen jakés-takés…
Zahrát si se živým šachistou je nejlepší, koneckonců – na běžný turnaj tě – ´nevyzkoušeného´ (bez získané třídy), stejně nepustí.

anonym

ELO he hodnoceni sachistu, vypocitava se. Pokud porazis nekoho s vyssim ELO, tak se ti hodnoceni zvysi a jemu snizi. Kazdy ma nejakou uroven ELO, ale to neznamena, ze budes hned hrat s Kasparovem. Hraj v klubu, okresni souteze, pak se muze dal postupovat. Bez hrani nic se nenaucis, pokud nebudes studovat, pitvat hry ponoci knizek a programu. Dobry je FRITZ, mnoho zdaru. ELO si dohledej na netu. Jsou ruzne casove hry, treba bleskovku jsme hrali na 3 minuty, dat mat. Tribi to rychle a spravne vybrani tahu, nezabyvat se slepou ulickou.

Kelt

Nejlepší je zkusit si s někým zahrát, kdo šachy umí. Kromě toho jsou šachové počítače, rozbory her nejlepších šachistů, na některém počítači jsou programy, kdy můžeš hrát jakoby proti velmistrovi, a ke každému tahu jsou dělány komentáře. Taky jsou tam nastavitelné úrovně. Když zvládneš tu nejjednodušší, zvyš si level a zkoušej to dál. Tak si určíš svou úroveň.

bolak

Pokud už jsi dal někdy šach, tak špatný šachista být nemůžeš.