kajaindrova

Jak poznat zánět po pokousání od psa?

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak poznám zánět…Pokousal mě pes v okolí oka a obočí těsně nad okem a hrozně mi to nateklo ještě jsem s tím nikde nebyla .Ale pállí to a hřeje a už to začalo bolet aniž by se toho člověk dotknul.

Nejlepší odpověď
badisko

no ty jses teda dobra .....byl to alespon tvuj pes ?…vzhledem ktomu ze psi zerou uplne vsechno tak je mozne ze tam zanet mas…dostal se stam s psimi slinami …to je fuk …pokud to mas natekle kolem oci a tvare jsou meke tkane ony rady otekaji …pokud to mas vic nez 4 dny (pocitam ze te pes stiskl pri hrani kdyby chtel kousnout tak nemas pul obliceje )…tak to paleni a hrani bude nejspise ..priznak hojeni …takze budto stim muses zajit k doktorovi ..a zatim si to namazat nejakou antibiotikovou masti …pozor nesmi se dostat do oci!! …kdyby se to stalo mi tak bych nejspise pouzil jitrocel kopinaty …rozdrtit a nechat na noc …pusobit …ale nevim v jakem jses stavu ty…takze zi zajdi k lekari pokud je to spatne.. …pokud odhadujes ze stim nic vazneho nebude tak ok…infekci by jsi poznala …podle hnisu a zarudnuti.....hnis je dobry tak se zbavuje rana infekce …

Další odpovědi
Conchus

Udělala jsi chybu, že jsi nebyla hned po události u lékaře. Neváhej a naprav to.

registrovana

Nejprve je důležité pokuset se zjistit, zda-li je pes očkovaný proti všem možným onemocněním. Můžete se tak vyřadit spoustu možností onemocnění. Mého otce pokousal pes do ruky, a že dostal zánět poznal tak, že mu to celé oteklo, několik dní se to nechtělo vůbec hojit ani po dezinfekci a ošetření, následně ztratil cit v prstech které mu pes pokousal a trochu to změnilo barvu. Také to bolelo. Nakonec tedy se mu to po řádném ošetření doktora zlepšilo, ale nesměl s tím nic dělat a dodnes ten prst nemůže dovřít do pěsti. Doporučuji to pořádně umýt nějakou dezinfekcí, potom náplast nebo tak něco a jít s tím k doktorovi s informací ohledně očkování psa..