Huhu.koktejl

Jak poznat v bytě nosnou zeď?

Nejlepší odpověď
anonym

Když ve zdi vybouráš otvor a zeď spadne,byla to nosná!

Další odpovědi
mosoj

Každopádně pokud se jedná o úmysl většího zásahu jde o vážnou věc a na nějaký nos bych se nespoléhal. Zejména pokud nemáte plánky stavby. Ony ani ty plánky nezaručí že je to podle nich postavené.

Pozvat statika. Bude to něco stát, ale za výsledek bude někdo zkušený ručit. Nejenom „nos“.

ReHu

Já to doma zjišťovala logickým uvažováním.
Dle umístění a dle tloušťky.

Elk

Poznám ji podle nosu… Většinou bývá příčná, ale může jich být i více, záleží na velikosti objektu a taky na její tloušťce.

dedeg

stačí se podívat na půdu,jsou na ní položené trámy,které nesou strechu.

ReHu

Opravila bych barbakana. Nespadne zeď, ale to, co ta zeď nese, byla-li nosná .