HerbiG

Jak poznat u pistoli razi 9 a dalsi …a jestli by to slo tak i s fotkami dekuju

Jak poznat u pistoli razi 9 a dalsi …a jestli by to slo tak i s fotkami dekuju.kdo odpovi,dam mu jako zajimavou odpoved … dik

Nejlepší odpověď
quentos

ráže je průměr hlavně v milimetrech, takže leda si to změřit pravítkem nebo „od oka“. Problém nastává u amerických a britských zbraní, u nichž se ráže udává v palcích (inches; 1 palec-inch = 25,4 mm) a navíc se neobtěžují ani před desetinnou tečku napsat nulu (tedy např. ráže .38 = 0,38 palce = cca 9,65 mm)