Nitrol

Jak poznat předstírání těhotenství ?

Ahojte chci se zeptat jak lze poznat předstírání těhotenství u fenky Bernského Salašnického ? Měla by rodit asi už příští týden ale zdá se mi hubená. „Cecky“ už má pěkně velké a podle ultrazvuku by měla mít 4 ale tak i tak se mi zdá hubená. Lze to nějak poznat, zda předstírá těhotenství ?
Doplňuji:

  • by měla mít 4 štěňata…

Nejlepší odpověď
anonym

Jak by na ultrazvuku simulovala „těhotenství“? Tak to nejspíš teda podle všeho březí bude

Další odpovědi
Drap

Pes neni člověk. Fenky nepředstírají. Pokud máš ultrazvukem ověřeno, že bude mít 4 štěňata , tak je mít bude. Pokud to ověřeno nemáš, tak by se teoreticky mohlo jednat o falešnou březost.

ReHu

Dost dobře nechápu tvou otázku.
Pokud ultrazvuk potvrdil 4 štěňata, jak může těh. předstírat?
A.....zvířata nejsou lidi. Nepředstírají.

anonym

Ultrazvukové vyšetření zpravidla neurčí přesný počet štěňat (na to je jiná metoda), pouze potvrdí nebo vyloučí graviditu (březost).
Předstírat graviditu fena nemůže.
Někdy vinou hormonálních (a jiných) změn může dojít v období po hárání k tzv. falešné březosti. Fena, ačkoliv nebyla s určitostí připuštěna, se chová jako by byla březí, někdy může dokonce dojít i k laktaci (tvorbě mléka), fena „kojí“ voje hračky ap.
Bernský salašnický pes mívá poměrně početné vrhy a jestli vaše fena bude mít méně štěňat, může mít břicho až do několika dnů do porodu zvětšené jen nepatrně. Hubená by ale být neměla žádná fena, natož březí!
Ke zdárnému vývoji štěňat potřebuje fena (zvlášť ve druhé polovině březosti) vyšší dávky kvalitního krmení. Po porodu bude fena také potřebovat dostatek kvalitního krmiva aby se brzy zotavila z vyčerpanosti a únavy z porodu a mohla bez problémů nastat tvorba mléka ke kojení štěňat.