Jak poznám zkaženou sekanou a jak dlouho obvykle vydrží ta kupovaná v obchodě z maso oddělení? (ne ta přímo od řezníka)

Nejlepší odpověď
anonym

Zkažená změní barvu na šedivou až zelenou a vůni na smrad…
😉
Ovšem – jak dlouho taková sekaná vydrží? – nemám tucha, nikdy jsem neklesl tak hluboko, abych si něco takového koupil.

Další odpovědi
beer

Prvopočátek toho, že už není sekaná v pořádku poznáš podle toho, že už nevoní, v další fázi následuje změna barvy a zápach.
Životnost nemá čerstvá sekaná velkou dobu, osobně ji zpracovávám ihned po nákupu (sůl, koření, atd.) a druhý den již dělám. Takto postupuji i se sekanou od řezníka.
Zkušenost

Drap

Většinou takto kupovaná sekaná je podezřelá od podívání. Nikdy takto sekanou nekupuji.

elektrikář

Nesmí být oslizlá, zelená, zkyslá, a páchnoucí. mněla by být zkonzumována co nejdříve. Záleží kolik je v ní konzervačních lá­tek.