Avatar uživatele
Nenaplněný

Jak poznám živý jogurt?

Jak poznám živý jogurt? Živé kultury jsou udávané na každém jogurtu. Delší záruka prý hovoří o opaku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? led, annas, Jahoda, vagra, Bunnik před 4974 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Musíte sledovat dobu spotřeby. Čím je vzdálenější ode dne nákupu jogurtu, tím líp.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Jogurty doma – litr mléka (asi by bylo lepší od krávy, než krabicové, ale to má možnost sehnat jen málokdo)(Alue: krabicové mléko není mléko, když už tak berte to dražší v plastové lahvi), jeden živý jogurt, dávám Kunín, kdo chce tučnější tak šlehačku. Smíchat. Mléko trochu ohřeji. Cca 35°C.
Do skleniček dám marmeládu, na to naliju směs. Zavíčkované skleničky dám na teplo. 30–40°C (na el. akumulačkách je mám podložené tak, abych docílila správné teploty) . Víc stupňů živá kultura nepřežije. Nechám asi 1,5 dne. Pak přendám do lednice a je hotovo. Pokud je teplota nestálá, např. přes noc chladněji, trvá to zhoustnutí déle. Ale nezkoušela jsem to nechávat zrát víc jak 3 dny. Někdo přidává Tatru (kondenzované mléko), ale to mi tolik nechutnalo. No, a příště už máte pro další várku živý jogurt ze své výroby. Nezanedbatelná je i úspora peněz. Jeden vyjde tak na 5,–Kč. Se šlehačkou. Ten bez ní, méně tučný asi na 3,–Kč. V obchodě máme živý jihočeský jogurt za 16,–Kč.
Recept jsem našla také někde na internetu, po zadání – domácí jogurty. Docela s tím slavím úspěch, zkusila jsem je poté co jsem koupila zase nějaké, co vůbec nechutnaly jako jogurty. No a nakonec jsem se dozvěděla, že když jsme byli malí, tak nám je mamka také takto dělala.
Jinak se dá sehnat v malém i sušená jogurtová kultura, kultura pro acidof. mléko, pro sýr hermelín, syřidla pro sýr. Jen jsem si nepoznamenala adresu. Ale dohledat se to dá.
Zdroj: překopírováno z Google

_____________­________________________­________________________­______

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vagra

Nevím jistě, že by se hýbal? :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek