Nenaplněný

Jak poznám živý jogurt?

Jak poznám živý jogurt? Živé kultury jsou udávané na každém jogurtu. Delší záruka prý hovoří o opaku.

Nejlepší odpověď
annas

Musíte sledovat dobu spotřeby. Čím je vzdálenější ode dne nákupu jogurtu, tím líp.

Další odpovědi
dudu

Jogurty doma – litr mléka (asi by bylo lepší od krávy, než krabicové, ale to má možnost sehnat jen málokdo)(Alue: krabicové mléko není mléko, když už tak berte to dražší v plastové lahvi), jeden živý jogurt, dávám Kunín, kdo chce tučnější tak šlehačku. Smíchat. Mléko trochu ohřeji. Cca 35°C.
Do skleniček dám marmeládu, na to naliju směs. Zavíčkované skleničky dám na teplo. 30–40°C (na el. akumulačkách je mám podložené tak, abych docílila správné teploty) . Víc stupňů živá kultura nepřežije. Nechám asi 1,5 dne. Pak přendám do lednice a je hotovo. Pokud je teplota nestálá, např. přes noc chladněji, trvá to zhoustnutí déle. Ale nezkoušela jsem to nechávat zrát víc jak 3 dny. Někdo přidává Tatru (kondenzované mléko), ale to mi tolik nechutnalo. No, a příště už máte pro další várku živý jogurt ze své výroby. Nezanedbatelná je i úspora peněz. Jeden vyjde tak na 5,–Kč. Se šlehačkou. Ten bez ní, méně tučný asi na 3,–Kč. V obchodě máme živý jihočeský jogurt za 16,–Kč.
Recept jsem našla také někde na internetu, po zadání – domácí jogurty. Docela s tím slavím úspěch, zkusila jsem je poté co jsem koupila zase nějaké, co vůbec nechutnaly jako jogurty. No a nakonec jsem se dozvěděla, že když jsme byli malí, tak nám je mamka také takto dělala.
Jinak se dá sehnat v malém i sušená jogurtová kultura, kultura pro acidof. mléko, pro sýr hermelín, syřidla pro sýr. Jen jsem si nepoznamenala adresu. Ale dohledat se to dá.
Zdroj: překopírováno z Google

_____________­________________________­________________________­______

vagra

Nevím jistě, že by se hýbal? :D