jak poznám že na křižovatce když jedu doleva buď musím dát hned prednost a nebo kdy muzu hned jet?myslim svetelne

Nejlepší odpověď
Deli

Jestliže Vám svítí šipka, je Váš směr volný.

Pokud svítí zelený kruh, musíte dát přednost protijedoucím vozidlům.

Stačí to takto?

Další odpovědi
terry

Pokud to nejsou světla se šipkami, ale pouze zelená, dáváš přednost protijedoucím, kteří jedou také na zelenou – rovně.

Mapel

Na světelné křižovatce je na levé protilehlé straně zelená šipka. Když nesvítí, musíš dát přednost. Jakmile svítí zeleně, tak máš přednost před protijedoucími. Mají totiž červenou.
A to máš řidičák? Já potřebuju jezdit denně do práce, tak bych se s tebou nerad setkal.

venkovan

To jednoduché. Svítí zelená, odbočuješ do leva a nic proti nejede, ani zezadu tramvaj, tak jedu. Když něco proti jede, najedu do křižovatky (asi tak do jejího středu) a počkám až vše co jede proti odjede a svoje odbočení v pohodě dokončím. Je tam čas i dokončit na žlutou.
Pokud jsou na semaforech šipky, tak podle šipek. Někde je zelená šipka na druhé straně křižovatky – jak píší ostatní. Je potřeba se rozhlédnout a hlavně zachovat klid.
A pozor, frajeři jezdí na červenou!.
Lepší je se zeptat jak v křižovatce řízení Policií ČR. To je větší legrace.

cukrar

jak jednoduché, pro ty co to znají…
http://www.pan­kuzel.cz/pravi­dla/svetelne-signaly-a-pokyny-policisty/

ale každý se musíme učit.. já taky