magda11

Jak poznám že má morče rýmu?

chci to vědět kdyby to měl tak at nečekám na odpověď :)

Nejlepší odpověď
briketka10

Ryma se u morcat objevuje taky z nachlazeni, klec
nesmi stat v pruvanu. Take kolisani teploty v mistnosti..
http://www.ifau­na.cz/drobni-savci/nemodfo­rum/r/detail/439627/ry­ma-u-morcete
u morčete se projevuje :
· Kýchání – občasné se považuje za normální, častější může být způsobeno prašným senem, pilinami, průvanem a samozřejmě infekcí. Často ve spojení se zánětem spojivek.
· Kašel – objevuje se při postižení průdušnice a průdušek.
· Nosní výtok – od průhledného k hnisavému (bakteriální infekce). Vyskytuje se jak při postižení oblasti nosu a dutin, tak při zánětech plic.
· Horečka – může i nemusí být.
· Apatie, naježená srst, odmítání potravy, rychlé, mělké dýchání nebo naopak pomalé a hluboké
http://morcice­.blog.cz/rubri­ka/nemoci-morcat

Další odpovědi
anonym

Příznaky jsou podobné, jako u člověka – hlučnější dýchání (´funění´), výtok z nozder a očí, kašel.

Irisa

Moje morče ji mělo. Hodně se potilo a mělo pořád mokrý čumák. A taky někdy kýchalo a dost sípalo

Hamon

Lezi v postilce, zachumlane po cumak, z tlamicky mu couha teplomer a u postylky ma hromadu posmrkanych kapesnicku.