Kelt

Jak poznám, že jsem v alfa hladině?

Do alfa hladiny bych se měl dostat odpočítáním a uvolněním těla. Zkoušel jsem to,podle knihy Silvova metoda, ale jak mám poznat, zda jsem opravdu v hladině Alfa. Nemám přístroj na měření mozkové frekvence. Má někdo zkušenosti, nebo je to subjektivní záležitost každého člověka? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít článek „Nauč svůj mozek novým kouskům s hladinou alfa!“
http://krasna­.nova.cz/clanek/ta­jemno/nauc-svuj-mozek-novym-kouskum-s-hladinou-alfa.html

Knihu neznám, ale slyšela jsem o tom.

  1. Jestliže se zaposlouhcáte do oblíbené písničky, nebo začtete do kiny či se díváte na zajímavý film a zapomenete na všechno kolem = vysoká alffa
  2. Názká alfa a suoper alfa – když se propojí obě hemisféry, tedy city, intuice a kreativita, tehdy je mozek schopný lépe pracovat a učit se.

.
Dále pomůže tzv. mentální budík atd. Jak uvádí autorka, je třeba trénovat, nepovede se hned napoprvé.

V hladině alfa se nacházíme zcela běžně i několikrát za den. Nejde o mimořádné zážitky, protože si alfu prostě neuvědomujeme.

Domnívám se, že bez měření jde o individuální pocity či vnímání. Je to vidě i z toho, , že u hladiny alfa je velké rozpětí Hz. .

Další odpovědi
da ny

V hladině alfa pomocí modrých magnetů se s oblibou učí studenti VŠ v Plzni
(dostupnost), vyzkoušeno, perfektně funguje. Po cca 1 hodině je nutné udělat pauzu, pak možno zopakovat. je dobré si po přiložení magnetů (pro uvedení do hladiny alfa) nařídit budíka, unavený člověk by snadno plynule přešel do spánku a ztratil tak spoustu času ;).
Odpočítávání a nácvik dle Silvovy metody je pro některé jedince náročné, též časově. Mě v minulosti příliš nevyhovovalo.

http://www.an­glickyano.cz/?me­nu=v-hladine-alfa
http://adhd.de­nicek.eu/rubri­ky/alternativ­ni-pristupy/cerebra-harmoni-heelios-modre