BblackK

Jak poznám zdali se na obrázek vztahují autorská práva?

Jde mi o to, že potřebuji obrázky na web a nechce nechce se mi vytvářet vše ve photoshopu. Jak tedy poznám jaký obrázek můžu použít a jaký ne, například při vyhledávání na google images.

Odpovědi
anonym

Pro jistotu předpokládej, že obrázek, který není tvůj a u kterého není jasně uvedeno, že jej smíš bezplatně použít, použít bez dohody s držitelem autorských práv nesmíš.

Awe

Jestli chceš opravdu obrázek co můžeš legálně použít tak na to slouží různé webové obchody kde tyto obrázky prodávají…Například Seznam.cz tuto službu využívá do zpráv. Jinak bych se tímhle netrápil,jen horko těžko někdo bude dokazovat originalitu obrázku

rigormortis

Na každé obrázky/ fotky u kterých není řečeno naopak není nikdy povoleno ho jakkoli veřejně používat nebo upravovat.
http://tineye.com/
Zkuste si tam dát i upravené fotky a stejně vám to najde originál (a naopak).
Pokud to stejně porušíte dopouštíte se trestného činu!! Ne přestupku.
Pokud děláte weby, ale už se vám nechce dělat grafika, využijte zaslání obrázků a fotek od zákazníka včetně potvrzení o právech u fotek.

Některé fotky jsou opatřeny el. podpisem v souboru, který skoro nelze oodstranit, takže velmi nedoporučuji jakékoliv stahování.