postcd

Jak poznám z etikety kvalitní pivo?

za kvalitní považuji to, které má hodně zdravých surovin. Pokud nejde poznat z etikety, jak nejjednodušeji zjistit tu zdravotní hodnotu, když mám 10 různých piv?

Nejlepší odpověď
gecco

Kvalita piva se posuzuje spíše senzoricky – takže ochutnávej…
😉
Ale pokud hledáš alkoholický nápoj zdravý ve větším množství, orientuj se na víno, každé pivo hodné toho jména obsahuje lupulin – a ten ´oblbuje´ (není na světě horší nemoci, než je lidská blbost)…
😉

Další odpovědi
annas

Zkuste si projít atlas piv s jejich hodnocením.
http://www.atlas­piv.cz/?page=re­cenze

Žebříček nejlepších a nejhorších piv
http://www.atlas­piv.cz/?page=hod­noceni

Existují i různé soutěže, v nichž si některé druhy piv drží prvenství, i když jde spíš o dvanáctku.

Emefej

Pokud hledáš kvalitní pivo podle surovin, tak ti nepomůžu, suroviny jsou stejné. Nejlepším způsobem obvykle bývá dlouhodobé ochutnávání.

quentos

Z etikety těžko, to by se na ní musel uvádět podíl jednotlivých surovin, zejména chmelového extraktu, a ten oni neprozradí (je součástí výrobní technologie).
„Hodně zdravých surovin“? Vždyť suroviny pro výrobu piva jsou v této zemi vždy stejné. Takže nejlépe vyhledávat piva co nejhořčí (s velkým podílem chmelu a tříslovin – většinou se chlubí názvy typu „extra chmelené“ apod.)

anonym

Jednoduše: http://encyklo­pedie.c-budejovice.cz/me­dia/images/clan­ky/b500.jpg

lexx

z etikety nijak…bezvýznamný marketing a nic víc, leda rozbor nebo vlastní ochutnávka