zzzzz

Jak poznám vydatnost montážní pěny?

Běžně má 750ml, ale pokaždé je v ní jinak, někdy tím vyfoukám hodně, jindy jen kousek a dojde:-((
Někdy se ani moc neroztáhne, proč?
Je na montážce nějaký údaj, který značí její vydatnost?

Nejlepší odpověď
anonym

Závisí to i na teplotě a vlhkosti a tlaku vzduchu.
Ale dík za takový dotaz – taky už jsem se párkrát ´nas*al´, co jsem to zase koupil…
😉

Další odpovědi
Drap

Ne. Záleží i na okolním prostředí. Na teplotě a na vlhkosti vzduchu. Nedá se nijak odhadnout. Málo expanzní pěny zaplní při stejném objemu v nádobě menšíé prostor, než ty vysoce expanzní-

mosoj

Nepoznáš.
Odzkoušej si výrobce a jeho výrobek kupuj.
Jinak pozor aby jsi nekupoval nízkoexpanzní pěnu, pokud ji nechceš.
Pokud s ní děláš častěji, určitě se vyplatí koupit si dávkovací pistoli a kupovat kartuše. Se 750 ml kartuší udělám 2 x více než s 750 ml nádobou s trubičkou.
Doplňuji:
Elektrikář, na to je právě ta nízkoexpanzní pěna a stejně se musí opatrně.

Jestli ono to nebylo tím že použil bomby.

elektrikář

Kamarád si chtěl zaizolovat vanu ze spoda aby mu v ní voda nechladla,Vyvral o podlahy díry a fouknul tam 2 bomby pěny Ta nabyla tak vehemerntně že utrhla zděný obklad a vanu zvedla asi o 15 cm. Jak mu žena nadávala to si nedovedete představit. Nyní má za sebou dobývání pěny u utrženého odpadu nové obezdění vany a nyní má před vanou schůdek.

anonym

Elektrikář – vana se ´zapěňuje´ napuštěná…
No – dneska už to kamarád ví a příště nezaváhá.
😉
Z pohledu názoru jeho ženy na jeho šikovnost je veliká škoda, že se vana zapěňuje tak jednou či dvakrát za život, ne každý týden…
😁

zzzzz

🙂

marci1

zzzzz : Já Tě obdivuji, Ty jsi hotový Ferda mravenec ! 🙂

zzzzz

🙂 Marsi to je jak tužidlo na vlasy, jen se drží naopak:-)))

Já jsem nic proti Sůwě to je paní kutilka:-)) Ta se vyzná i v zahradě, o tom já nemám ani šajnu.

marci1

Přiznám se, že jsem ji taky používala. Po tom, co mi řemeslníci vyměnili okna. Firma „dodělej si sám“. Dnes běžná věc ! 🙂

zzzzz

🙂