Rosťa

Jak poznam, ve kterem „ascendentu“ je moje znameni?

Ahoj, chci zjistit, ve kterem ascendentu jsem se narodil. Jak to mam zjistit?

Nejlepší odpověď
Lencis

Rovina horizontu určitého místa narození protíná ekliptiku ve dvou místech. Tomu východnímu se říká Ascendent. Zjednodušeně se jedná o znamení, které vycházelo nad obzor.

Ascendent je jeden z nejvýraznějších prvků horoskopu. Vypovídá o tom, jakým způsobem zpracováváme náš horoskop, jak působíme navenek. Dočtete se o něm hodně, ale málokde se dozvíte, jak Ascendent zjistit.

K tomu slouží níže uvedená tabulka. Vyberte svoje znamení a podle data narození pak I. II. nebo III. dekádu (sloupeček). Na svislé strane najděte svůj čas narození a průsečík je Vaším ascendentem.

Tabulka platí pouze pro SEČ, u letního času je třeba od času odečíst jednu hodinu. Hodnoty v tabulce jsou spočítané pro střední Evropu.

Pozor – tabulka je pouze orientační. Přechody mezi znamení na Ascendentu nejsou spolehlivé. Pokud byste chtěli znát Ascendent přesně, musíte se obrátit na astrologa, astrologický program, nebo se budete muset podívat do astrologických tabulek.

Tabulku najdete na odkaze:

Zdroj: http://www.as­troweb.cz/index­.php?page=2&id_cla­nek=299&id_me­nu=23

Další odpovědi
Dandi

Ascendent – Descendent
Ascendent je východní bod horoskopu. Spolu s Descendentem, který byl na obzoru na západě, vytváří v grafickém znázornění horoskopu osu, která spojuje dvě protilehlá znamení. V bodě Ascendentu si uvědomujeme především sebe, v bodě Descendentu toho druhého.

Znamení na Ascendentu, případně planeta, která se v jeho blízkosti nachází, symbolizuje způsob, jak se člověk projevuje a působí na své okolí, jak se snaží najít svou identitu a s čím nebo s kým se ztotožňuje. Představuje touhu, s níž přicházíme na svět, téma, jež máme ve svém životě naplnit.

Descendent, který leží vždy v protilehlém znamení než Ascendent, vypovídá o tom, jaký druh lidí a vztahů přitahujeme. Descendent také představuje tu část naší osobnosti, kterou si sami neuvědomujeme nebo potlačujeme, ale máme tendenci vidět tyto vlastnosti u druhých, ať už jsou pozitivní nebo negativní. Ukazuje cestu, kterou se ubírat, pokud chceme hledat partnera nebo zlepšovat jakýkoli vztah s druhým člověkem. Čím více se člověk hlásí k tomu, co představuje znamení na jeho Descendentu, a čím méně to bude připisovat druhému, tím lépe se spojí, shodne a sladí s partnerem.

Zdroj: http://ascenden­t.najdise.cz/

Attack-design

mrkni na googlu na astrostránky tam už se zařádíš dle tvého narození