Mikynka

Jak poznám slovesa dějová ???

Nevím jak mám z textu vybrat slovesa dějová a jak je poznám. Prosím pomozte !!!
Doplňuji:
Zkoušela jsem si to najít na internetu ale pořád nechápu jaká dějová jsou a jaká ne… :(

Nejlepší odpověď
annas

Co je děj? To, co se děje (událo nebo udá); dění, proces. Takže si uvědomte, zda sloveso něco takového vyjadřuje. ,

Slovesa plnovýznamová dějová vyjadřují tedy děj, probíhající činnost – číst, pršet, utíkat, pracovat, házet, bojovat.
.
Od nich se liší plnovýznamová slovesa stavová., která vyjadřují stav: mít, patřit, stát, stárnout. .

Do této kategorie neřadíme slvoesa pomocná: být, bývat, mívat, stávat atd.

Další odpovědi
kukulicka

Nevím.
Najdi si to někde na internetu.