kevin

Jak poznám samici od papouška žako kongo?

Jak poznám samici od papouška žako kongo

Nejlepší odpověď
takhlene

Koupíte -li si mládě žaka u chovatele, mnohdy nevíte, zda jste si domů přivezli samečka či samičku. Stoprocentní určení pohlaví vám provede pouze veterinář endoskopicky nebo z DNA papouška. Někteří chovatelé nabízejí určení pohlaví papouška, ale musíte si něco málo doplatit. Pokud vám jde hlavně o to, aby váš papoušek mluvil a byl příjemným společníkem, je pohlaví papouška nedůležité. Obě pohlaví jsou stejně talentovaná a učenlivá.

více zde:

Zdroj: http://www.za­kogarp.estran­ky.cz/clanky/za­ko-kongo/sammecek-versus-samicka.html

Další odpovědi
cihe

  1. přesně jedině DNA
  2. sameček je větší a má hranatější

hlavičku, kdežto samička je menšího
vzrůstu a hlavičku má v horní části
zaoblenější.