klob1

Jak poznám polarizační kondenzátor? je to jen nějaké pseudo nějakého kondenzátoru? hodnota má být 10µZ.

Nejlepší odpověď
Dochy

V elektrotechnice a elektronice dělím už dost dlouho, ale polarizažní kondenzátor jsemještě neviděl. Stejně tak jednotky µZ. Jinak polarita je důležitá u elektrolytických kondenzátorů a tzv. supercapů (což je speciální druh elektrolytického). Elektrolytický kondenzátor ve standardním provedení je zpravidla označen šipkou a značkou k jedné z nožiček.

Další odpovědi
mosoj

Polarizační kondenzátor je kondenzátor u kterého je třeba při zapojení rozlišovat + a – . Takový kondenzátor má na svém těle označeny vývody + a – .

http://www.edu­net.souepl.cz/E­ZO/c_kapa.htm

Doplňuji:
To mikro Z – bude špatně přečtený mikro Farad . elektrolytické kondenzátory mají velkou kapacitu . Jinak pozor na jmenovité napětí u elytů !!!

Mapel

Je možné určit jen polarizaci u elektrolytického kondenzátoru. Asi jsi správné výrazy špatně k sobě přiřadil a vyšel nesmysl. Většinou hliníkový obal je spojen s jedním vývodem „-“ a druhý je vyveden průchodem v izolační „zátce“ a to je „+“. Tak to poznáš i na první pohled.

Hlada

Pojem „polarizační kondenzátor“ se nepoužívá. Bude to něco zkomoleného, stejně, jako hodnota µZ. Elektrolytické kondenzátory buď potřebují nebo nepotřebují polarizační napětí. Běžné elyty ho potřebují, na pouzdru je polarita označená. Bipolární polarizační napětí nepotřebují. Jsou výrazně dražší. Používají se např. ve výhybkách do reprobeden.

µ