Nenaplněný

Jak poznám ořechy obsahující aflatoxiny ?

Nejlepší odpověď
annas

Okopírovala jsem Vám rady od odborníků:

Pozor však při nakupování oříšků – a to na jejich stav. Ideální jsou ořechy v nepoškozené skořápce. Vylouskané ořechy totiž oxidují a žluknou, dále mohou být obsahovat mikroskopické houby – plísně, které tvoří tzv. mykotoxiny, a ty jsou lidský organismus nebezpečně jedované. Pozor si dejte zejména na arašídy, ale i pistácie či para ořechy, kde se mohou vyskytovat tzv. alfatoxiny, které jsou podezřelé z karcinogenních účinků, ale také poškozují játra a imunní systém.

Vyhnout se takto škodlivých látkám můžete tím, že nebudete kupovat velmi levné oříšky a vyhnete se podezřelým výprodejům, budete si dávat pozor na minimální doby trvanlivosti a pozorně si prohlédnete skořápky ořechů, které by neměly být poškozené.

Zdroj: http://www.ae­robics.cz/vyzi­va.asp?id=48