Avatar uživatele
Miru1

Jak poznám na pneu jestli je originál a nebo protektor?

Myslím tím na použitých.Ne na úplně nových. Koupil jsem je před lety jako nové originál a dnes, když jsem si byl nechat vyvážit zimní pneu před přezutím, tak mi v servisu řekli, že mám protektory.Tak jak to mám poznat? Jako úplný laik. Je to nějak označené?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? gnr54, anonym, veverka001, Pájo, hoko před 4200 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano, je to značené, malou hvězdičkou na boku pláště. Popř. slovně.
http://www.pne­upekar.cz/technic­ky-radce/znaceni-plistu-na-bocnici/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Nevím jestli se to nějak značí ( zřejmě ano), ale lze to poznat pouhým pohledem.
Ty slavné celoprotektory ( každý kus jiná kostra pneumatiky !!!- nejhorší co může být) jsou sice potažené celé novým kordem ale v té prohlubni těsně u disku se to pozná, že to je navulkanizované. Nová pneumatika tam má gumu v celku. Koupený celoprotektor jsem namontoval jenom jednou na celé auto, gumy jsem vrátil a od té doby nikdy !!! S autem se nedalo jet rychleji než 80 km/hod a jízda byla velmi nebezpečná. Každá kostra od jiného výrobce má totiž odlišné vlastnosti, to je potom lepší si dodat svoje ojeté gumy a nechat si je naprotektorovat. Jestli se to ovšem ještě dělá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek