Baru.2.

Jak poznam moderni pohadku?

Prosim rychlou odpoved.
Doplňuji:
Jake jsou moderni pohadky z Fimfara? Dekuji moc

Nejlepší odpověď
klumprt

Je tam něco moderního. Např. automobil, telefon, parlamentní demokracie, vodíková puma…
Doplňuji:
Moderní pohádky z Fimfára jsou bezvadné. Doporučuji.

Další odpovědi
briketka10

jak se říká „rychle se ani pes ".......“ :))
asi tak..
Doplňuji:
jinak pohádky dnes parodují lidovou tvořivost
a ty animovaný jsou přece taky moderní to Tě
samotnou nic nenapadá ??

annas

Stačilo poslechnout našeptávač a měl jste odpověď hned
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-klasickou-a-moderni-pohadkou

"Moderní pohádky (např. Čapkovy)) se nevyznačují tradičními pohádkovými postavami, jako jsou různé rusalky, vodníci, strašidla atd., Místo nadpřirozených jevů a postav v nich najdeme vesnické tetky, strýce, pošťáka, drvoštěpa, loupežníka či vagabunda – obyčejné lidi. Vycházejí ze skutečného života. Známe autora.

Klasické pohádky vycházejí z ústní lidové slovesnosti, jsou fantastické, vystupují v nich nadpřirozené bytosti, dobro vítězí nad zlem. Šírily se ústně a teprve později byly zapsány. (Erben, Němcová aj.)"

Fimfárum od Jana Wericha

Co je fimfárům – „je to proutek, pokud se jím jednou švihne, všechno v jeho okolí „ztuhne a znehybní jako na obrázku“. Nepohne se, dokud se jím nešvihne podruhé“.

Charakteristika díla jako moderní pohádky- autorské pohádky

Moderní pohádka Fimfárum – známý autor, vznikla ve 20. století, je určena dětem i dospělým, rozum je často důležitější než štěstí…

Některé pohádky jsou spíš povídky. W. se inspiroval lidovým původem, příběhy, které se vyprávěly po staletí, zpracoval osobitým způsobem do pohádkové formy.

Tak jako z lidové poohádky i z této moderní plyne poučení.
Důležitá je výchova v dětství, ale přesto se stane, že ze slušného člověka vyroste člověk zlý – podlehne vlivu prostředí.

lexx

tak děti…jednou bude líp. Dobrou noc.

marci1

Fimfárum je kniha humoristických pohádek, kterou napsal Jan Werich 🙂
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fim­f%C3%A1rum_%28kni­ha%29

da ny

Zde:
http://cestado­pohadky.xf.cz/mo­dernipohadky.html
Doplňuji:
„…Fimfárum a najdete v něm pohádky: Fimfárum, Královna koloběžka první, Lakomá Barka, Líná pohádka, Tři veteráni, nebo třeba Úsporná pohádka“

setapouch

Logicky.

Pravda, odpoved neni zrovna uzitecna, ale neumim dost dobre davat uzitecne a rychle odpovedi zaroven.

e1232851@trb

je to blbost a nebude se ti líbit 😉