ocotal

jak poznám materiál, z kterého je vyrobena novodobá tabatěrka stříbrné barvy bez značení. Alpaka,Nikl, plech ? Děkuji.

uvnitř na boku nápis GERMANY, matovaná, na přední straně gravírovaná (?), poměrně těžká. Zvědavost 🙂

Odpovědi
venkovan

Pokud bych ji chtěl někomu koupit, šel bych tam, kde prodávají s označením. Jinak v dobrém obchodě mají k výrobku nějaký doprovodný lístek o výrobci apod.
A ač ne strojař, zámečník atd., podle váhy bych záleží na síle a provedení výrobku. Uvedené materiály bych asi poznal, ale nevím jak to popsat

Drap

Neviděl jsem ji, těžko soudit. Také záleží na ceně. Většinou se v těchto dobách ani v Německu nepoužívají jiné materiály než poniklovaný plech.