koník.

Jak poznam kvalitní baterii?

Nad tímto přemýšlim pokaždé, když se ocitnu v obchodě před regálem s bateriemi. Mám na mysli AA a AAA baterie. Některé jsou až podezřele moc levné a jiné drahé jak … Kilo za dvě baterky se mi vážně dávat nechce. Jsou na obalech uvedené nějaké parametry, kterýmy se dá orientovat, nebo je to dáno především cenou a značkou? Vyplatí se nabíjecí baterky? Jakou značku doporučujete?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pohledem nepoznáš nic. Pokud primární články tak zásadně alkalické. Dají se koupit ve větších baleních á 8 – 10 ks v cenové relaci 6 – 8 Kč /ks.
Zinkouhlíkové nedávám ani do hodin.
Tam kde to nižší napětí nabíjecího AKU AA dovolí je dobré používat tyto.
Do foťáků je to přímo nutnost, jinak se nedoplatíš.
Moderní baterky s vysoce svítivými diodami je také unesou, neboť mají měnič a stabilizátor proudu aby baterka svítila stále stejně po celou dobu životnosti baterie.
Problém je v tom, že takovéto baterky dokáží nabíjecí baterie silně vybít až na hodnoty které AKU ničí.
Doplňuji:
Některé alkalické baterie no name předčí řadu značkových v zátěži a výdrži.
Osobně si vždy udělám vybíjecí charkteristiku baterie než na nějakou značku přejdu.

Další odpovědi
anonym

Téměř všichni, co je používáme déle či poloprofesionálně, používáme nabíjecí.
Jsou samozřejmě dražší než suché, salmiakové i alkalické (které mají větší výdrž a jsou vhodné např. na dlouhodobý slabší odběr třeba do ovladačů), ale je jen jednorázová investice, která se mnohonásobně vyplatí.
Na to, žes tu už 8 měsíců, jsi se mohl podívat na zcela vyčerpávající odpověď i s konkrétními značkami na totéž téma. Viz odkaz ve zdroji:
Doplňuji:
ad Mapel, však také poznámka v závorce se vztahuje k označení před závorkou, což jsou alkalické, zřejmě ses překoukl, protože jinak docházíme oba k týmž závěrům. teprve v další části věty rozvité jsou zmiňovány nabíjecí – dražší, ale jen jednou nakoupené.
P.S. Kromě toho, někdy je možné využít nabíjecích služebních, takže tam se otázka ceny a rentability ocitá mimo privátní počty.
Navíc těžiště odpovědi spočívá v odkazu, kde jsou fundované a erudované údaje.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poradite-nekdo-jake-jsou-nejlepsi-baterie-do-fotaku-na-2-tuzkove-a-kolik-tak-vydrzi

korbic92

V nejakym casopise to myslim testovali a vyslo jim ze nejvic se vyplatej ty levny baterie z obchodaku…sice vydrzej zlomek casu ale stojej mnohem min;) jen to chce alkalicky aby nevytekly:)

anonym

Tak to nejsi sám, také v tom mám zmatek, vezmu vždy zlatou střední cestu a víc neřeším.

Wolf

Nejvíc se vyplatí kvalitní AA a AAA akumulátory, samozřejmě v kombinaci s kvalitní mikroprocesorem řízenou nabíječkou, co umí nabíjet každý článek zvlášť. Sice je počáteční investice trochu vyšší, ale vyplatí se to, obzvlášť pro zařízení, kde se baterky točí často (u mě foťák, světlo na kolo, čelovka, vysílačka).
Co se týká konkrétních akumulátorů, vyhl bych se těm nejlevnějším, s těma mám osobně jen velmi špatný zkušenosti. Dále bych se vyhl i těm „strašněmocvy­sokoampérhodi­novým“, protože jejich kapacita jde většinou strašně rychle do kytek.
Radioamatéři a modeláři (což jsou skupiny lidí, kteří mají na akumulátory hodně vysoký nároky) vychvalují Sanyo Eneloop, já se pod to zatím můžu podepsat.

Mapel

V prodejně kvalitní baterii nepoznáš. Základem je informace od výrobce o způsobu výroby. Záleží na co je chceš mít. Ten zlatý střed jsou GP, vyrábí se ve 4 provedení.
Obyč, alkalické a pak dva druhy nabíjecích a to v základních provedení AA, AAA, R20, R14 a pak už mraky dalších variant, ale jen v některém z uvedených variant.

Pokud baterie měníš každý měsíc, tak se nabíjecí vyplatí, ale když měníš jednou za dva roky, tak jsou nabíjecí zbytečné.
Doplňuji:
Dovolím si nesouhlasit s Dr Axlem ohledně ovladačů. Tam baterie vydrží i 2 roky a více. Potom použití nabíjecích baterií je dost drahý špás. Nevyužije se její životnost.

Michal Kole

Koukni na složení. nejlepší jsou s iony stříbra nebo zlata.

anonym

Jinak moho potvrdit zkušenost mosoje, občas se vyskytnou slušné bez renomované a prestižní značky.
ad Korbic92, ten časopis je D-test, právě v odkazu je zmínka dotyčného čísla.

Mapel

Omlouvám se za nepřesnost, trochu jsem nepochopil skladbu věty, ale s výrazem erudovaná odpověď bych na tomto servru velice šetřil.