Jak poznám, který obal koupit?

Právě sem dostal nové učebnice a potřeboval bych na ně sehnat obal, existuje nějaké číslo, které je na nich napsané a pozná se dle něj, jaký obal koupit, nebo se musí všechny obaly vyskoušet? (neni to klasická A4, A5, apod.)
Doplňuji:
právěže sem ještě na ZŠ a učitelé jsou na toto vážně tvrdí :/

Nejlepší odpověď
hanulka11

Asi nezbude než si každou velikost vzít sebou a vyzkoušet pokud nemají klasický rozměr .

Další odpovědi
Deli

V Globusu jsem dceři na ZŠ koupila sadu obalů pro ZŠ, je tam mix velikostí, zatím jsme vždy našly ten akorát. A nebylo to drahé, ten balíček asi kolem 20–30 Kč.

Jinak loni jsme obaly upravovaly – nůžky, izolepa – a za tři minuty máš z velkého obal akorát 🙂

chudst

Bojim se, ze vyzkouset. Nektere tipnes od oka, nektere jsou holt atypicke a musi se upravovat.

Berušinka

Vyprdni se na obaly =D – pokud nejsi na ZŠ. Na střední nemusíš – navíc, když to jsou tvoje učebnice a né školy.
Pokud se k nim budeš chovat slušně, obaly potřebovat nebudeš =)
Doplňuji:
Aha – tak to si holt budeš muset ty obaly pořídit. A nestačily by na obal třeba noviny? Občas vídám lidi v metru, jak mají obal z novin – je to i hezké. Zkus se zeptat – třeba ti to nějací učitelé povolí =)

Hlada

Hezké obaly se dají udělat z průhledné PVC fólie, která se prodává v zahradnických potřebách pomocí domácí svářečky. Dá to trochu práce, ale časově to vyjde na stejno a obaly jsou přesně na míru.