Ganymede

Jak poznám královnu od mravence (lesního)?

Chci začít s chovem mravenců, protože mě to hodně zajímá, jak poznám královnu? Děkuji :)
Doplnuji: Gecco, sli jsme ven a videli hodne mravencu a hodne jich vypadalo jako kralovna nemas nejaky detailnejsi popis?? :)

Nejlepší odpověď
gecco

Počkej si, až se mravenci začnou rojit (NE, aby tě napadlo kutat v mraveništi!!!), královna (tedy budoucí) má lesklý (nablyščený) zadeček – inu frajerka…
😉
Ale musíš odchytit i jednoho (a nebo i několik) samečků – aby královnu oplodnil/i.
Oba – samička i sameček jsou okřídlení, sameček je o něco menší.
_____________
Netuším, odkud jsi (nebo kde jste šli na procházku a kdy), ale mravenci lesní (Formica rufa) se rojili tak před měsícem…
😉
Ale jo – pokud jste je ´potkali´, bývá jich hodně – než se rozletí…
___
Detailnější popis nemám, pokud bys mravence pozorovala, stačil by ti – kdyžtak si na netu pohledej fotky.
Ale než je začneš chovat, choď je pozorovat – je to fakt zajímavé.
😉

Další odpovědi
Drap

Chovat mravence neni nic jednoduchého, nehledě k tomu, že mravenci jsou u nás chráněni.