Meropa

Jak poznám kolik …

Dobrý den, potřebuji vědět jak poznám kolik má hotové jídlo kalorií (kcal)?
Jím různá jídla, takže to tu vypisovat nebudu.
Vážit to jídlo a zjišťovat kolik těch kcal má se mi nechce.

Jím taková normální jídla v menších porcích několikrát denně a nechci to přehnat, takže ty kalorie by stačily tak zhruba, jestli máte nějaký tip jak si pohlídat ty kalorie?

P.S. kdyby náhodou, tak je mi jasné že např. smažený sýr má o dost kcal více než vařená zelenina, takže si prosimvás někteří nechte ty řeči ať to neřeším nebo že tuky mají hodně kcal apod.

Nejlepší odpověď
barnajka

Ahoj!
Vyzkoušej tuto stránku http://www.ka­loricketabulky­.cz/ – mě samotné svýho času dost pomohla :)
Nejlepší bude, když si tam založíš účet. Pak jen do formuláře vkládej všechno, co a kdy jsi během dne snědla a vypila. V databázi najdeš snad každičkou potravinu, která se ti jen vybaví…včetně hotových jídel. Takže i pokud se stravuješ na ulici, není problém mít nad příjmem kalorií kontrolu. Jen si zapiš nebo zapamatuj, co všechno jsi za den slupla…a večer si to hoď do formuláře: systém ti automaticky spočítá celkový denní příjem.
Co se těch potravin týče: u každé položky si můžeš zvolit z několika množstevních jednotek (100g/200g/10­0ml/200ml/1 lžička/1 větší kus…) a taky počet porcí, kolik jsi toho měla. Ten systém je jednoduchý, za chvilku do toho přijdeš. Pečlivě si veď ten přehled aspoň měsíc, za tu dobu bys už pak měla leccos pochytit a spoustu hodnot a informací už budeš mít v hlavě zafixovanou automaticky.

Další odpovědi
Jikra

Snad tento odkaz bude vyhovat

Zdroj: http://www.lu­cy.cz/energetic­ke-tabulky/syry-mekke-a-tvrde/

jmhad

Také doporučuji „kalorické tabulky“ které používám a zjišťuji,že jím málo kalorická jídla a pak jsem pořád unavený.A tyhle tabulky mají tu výhodu,že mohu přidat do nich své spočítané jídlo,které tam ještě není a nebo doporučit opravu jiného.Teď ráno jsem snědl 105 kcal z 1500,co mám sníst za den,když nebudu nic dělat,ale i za hodinu práce na PC to dělá 110 kcal,což je např. krajíc chleba – podle těch tabulek.