ppajjass

Jak poznám kde se v souvetí píše čárka?

Nejlepší odpověď
annas

V souvětí je to celkem snazší, ale je třeba vědět, kde se dělají čárky nejen na začátku věty, ale i uprostře . apod. stejně jako ve větě jednoduché.

Nechci opisovat, protože pěkně vysvětlené i s příklady je to v odkazu
.
http://www.dik­tatorek.cz/Scho­lasticus/Cesky-jazyk/Skladba/Psani-carky/Psani-carky-souveti-help.html

Další odpovědi
PetrXY

Těžko.

Nespi

Tohle se obvykle učí i na základce ne? Doporučuju vyzkoušet do školy občas zajít, dá se tam naučit víc věcí než jen psaní čárek v souvětích. :)