Pla

Jak poznám „kalkulačku bez řešení rovnic“?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak poznám kalkulačku, na které se nenachází řešení rovnic. Na té mojí mám např. sin, cos, odmocninu atd. Předem děkuji za odpovědi :)
Doplňuji:
Mám na mysli kalkulátor – přístroj. Tím sin, cos, odmocnina jsem uvedla příklady funkcí, které moje kalkulačka má a chtěla jsem se zeptat, jestli to náhodou nejsou řešení těch rovnic…

Odpovědi
anonym

Zkus tu otázku přeformulovat, nedává smysl – co má „sin, cos, odmocnina“ společného s řešením rovnic?
___
Většina kalkulaček rovnice řešit ´neumí´. A – máš na mysli kalkulačku – přístroj a nebo program (a pak na jakou platformu)?
Doplňuji:
A víš, co jsou to rovnice???
;-D
Ne – funkce, které jsi vyjmenovala mohou být součástí rovnic a mohou ti pomoci rovnice řešit, ale ´samo´ se to neudělá – rovnice musíš umět.
No – ono nic na světě není ´samo´ – takže bude lepší, když se naučíš matematiku (ta kalkulačka – bez pochopení principu řešení, je složitější).
😉

cochee

Ve zdroji máš příklad kalkulačky, která umí řešit rovnice. Jak vidíš, je cenově někde jinde, než kalkulačky, které umí sinus, cosinus a odmocninu, které stojí v současné době doslova několik desetikorun. Tyto kalkulačky jsou v podstatě malinké mikropočítače, dají se i programovat a tahle má dokonce i možnost použití paměťové karty. Takže dá se s nadsázkou říct, kalkulačky, které stojí řádově 10× méně (a levnější), určitě rovnice řešit neumějí :)
Doplňuji:
Jako orientační vodítko může sloužit displej. Pokud je pouze alfanumerický – číslice a maximálně písmena – kalkulačka rovnice umět nebude. Všimni si, že kalkulačka v odkazu umí grafiku, má něco jako „dlaždice“ 🙂

Zdroj: http://www.ma­ll.cz/kalkulac­ky/casio-fx-9860-gii-sd