Avatar uživatele
Pepe32

Jak poznám jak velkou potřebu spánku mám? A pokud budu dlouhodobě spát o hodinu méně jaké budou následky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 4367 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Je to individuální, někomu stačí 6 hod, jiný spí i 10–12 hod, někdo je ranní ptáče a vstává v 5 ráno, druhý je sova, nad ránem chodí spát a vyspává pomalu do oběda. Podle vědců je ideální doporučená délka spánku pro dospělého člověka 6–8 hod. Mně osobně to nestačí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tazatelka

Potřebu spánku poznáte sám na sobě. Stejně jako snížení jeho délky, taky jedině na sobě. Obecně vzato, jde především o kvalitu spánku, než o jeho délku.
Na to žádný mustr není!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Nie dĺžka, ale kvalita spánku je dôležitá. Ak máte hlboký, uvoľňujúci spánok (bez snov) stačí vám kratšia doba a napriek tomu si organizmus viac oddýchne než dlhý, ľahký, prerušovaný spánok. Telo si samo povie, koľko potrebuje oddychu. Nedostatočný oddych sa nemusí prejaviť hneď, niekedy až po rokoch pocítite strašnú únavu zo života, môže to byť aj v obrátenom stave začnete trpieť nespavosťou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

To je dobrej nápad, spočítat si vlastní spánkovou potřebu :)
Vypni si na tejden budíka a choď spát v 08:00. Každý ráno, si pak zapiš dobu kterou jsi prospal. Po tejdu to všechno sečti, vyděl sedmi a vyjde ti „Tsd“ :) – denní spánková potřeba.

Samozřejmě uýleží taky na tom co celej den budeš dělat, pokud budeš jezdit na tříkolce nebo honit po dvorku slepice, tak budeš vyčerpanější a Tsd bude tím pádem větší.
Doplňuji:
*v 08:00 večer jsem myslel, to je snad každýmu jasný :)

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

1 hodina rozdílu nehraje roli.
Potřebu spánku poznáš podle toho, po kolika hodinách spánku se budíš. Bez budíku. Po pár dnech si spočítej průměr.
Já vím, že se budím po cca 8 hodinách. někdy i déle. Jak spím míň, nic se mnou není.
Také záleží na době, kdy chodíš spát. někdo usíná dříve a budí se ráno, já usínám kolem 2 hod a později se budím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek