martin14

Jak poznám druh věty vedlejší?

Například má větu: Pamatuji si, jak ses k nám zachoval.

Tak jaká to bude věta já bych tam dal DOPLŇKOVÁ ale vůbec nevím jak to poznám.

Nejlepší odpověď
annas

Syd vložila odkaz. Vedlejší věta zastupuje větný člen, dá se na něj převést.

Vaše věta … Pamatuji si na tvé chování.(„zacho­vání“).

Zkuste se zeptat. Na co si pamatuji?

Další odpovědi
Syd

Doplňková to teda neni v žádným případě. V. věty se určujou podle toho, jak se na ně zeptáš. V tomhle případě se zeptáš: Koho, co si pamatuju?/Na co si pamatuju? Z toho poznám, že se jedná o předmětnou vedlejší větu.
http://www.nau­cse.estranky.cz/clan­ky/druhy-vedlejsich-vet/gghfgg.html