Avatar uživatele
bolak

Jak poznaj chlupy že už nemaj dál růst?

..že když je oholím, tak rostou jenom do určitý délky a pak se zastavěj, místo toho aby rostly pořád dál a já nemusel kupovat drahou zimní bundu
Doplňuji:
no to je jasný že chlupodélka je daná geneticky..ostatně jako kde co na lidským těle, já se ptám, jak to funguje konkrétně? Jak tělo pozná že ten chlup už je tak a tak dlouhej a že už dosáhl maximální délky?

nevíte? hm? tak, to ste mi teda moc nepomohli…když já bych chtěl kožíšek na zimu… :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, kapka, flodur, eLx, chudst, Damiana, briketka10 před 4486 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Vojtěch

S chlupy je to podobně jako s vlasy. Prochází třemi fázemi. V první rostou, v druhé odumírají a v třetí vypadávají. Doba fáze růstu (od ní se odvíjí délka vlasu/chlupu) je vrozená, ale ovlivňuje ji i vnější prostředí.

Doplňuji:
K doplnění: Tělo nepozná, jak je chlup dlouhý a zda dosáhl maximální délky. Chlup prostě jen roste přibližně konstantní rychlostí. Jeho délka je dána dobou fáze růstu. Ta je dána geneticky. Co a jak ji ukončí ale není známo. Jinak by už na to na trhu byla hromada přípravků.

Zdroj: www.vlasy.cz/clan­ky/rust-a-obnova-vlasu-745/

Upravil/a: Vojtěch

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Všechno je zapsáno v DNA. Jsou tam všechny „příkazy“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
WeeBear

Řekla bych, že je to geneticky dáno po rodičích (stejně, jako růst vlasů, jejich konečná délka, po které už neporostou),.. Někomu rostou kratší, jinému delší. Někomu řídké, jinému husté. Světlé, tmavé,.. 🙂 Ve všem bych hledala genetiku. Pokud by měl někdo z vaší rodiny chlupy dlouhé 20 centimetrů, tak je teoreticky možné, že byste tak dopadl i vy. 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

kup si teplou šálu je levnější než drahá bunda néé..tak ta šála Ti vážně nebude stačiííít ???
Chlupodélka je asi daná..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek