Jak pozměnit slovo pilíř?

Dobrý den,
chtěla bych pozměnit slovo pilíř z kontextu..
IZS tvoří v ČR hlavní pilíř sil a prostředků určených ke zdolávání MU.
Mohla bych ho nahradit základnou?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na významy slov, které nabíz např. SSJC:

pilíř (konstrukční prvek) = v přeneseném významu = opora (systému), základní činitel ap.
seskupení = útvar vzniklý spojením, sdružením jednotlivostí v skupinu; blok.
základ = jádro, podstata, kořen, (kniž.) báze, fundament

činitel = věc, okolnost, která (na) něco působí; faktor

Vyberte si podle kontextu.

Další odpovědi
dědapetr

Třeba takto:IZS tvoří v ČR hlavní seskupení sil a prostředků určených ke zdolávání MU.

mosoj

V ČR je IZS hlavním nositelem a koordinátorem prostředků, určeným k likvidaci MU.
Doplňuji:

  • určených-

tatanka

Základ sil

anonym

Děkuji moc!
Mohli byste mně prosím poradit, jestli pojem nepříznivý dopad může být zastoupen slovním spojením jako: škodlivý vliv nebo důsledek?

annas

škodlivý = působící škodu, škodící; mající neblahý, zhoubný účinek, nepříznivě, ničivě působící; zhoubný, ničivý,

nepříznivý = neposkytující, nepřinášející prospěch, přinášející obtíže, nepříjemnosti; nepříhodný, nevýhodný.
dopad = účinek, důsledek, působivost, vliv, výsledek: